Příběh lenochoda Olivy aneb první výzva

Williák (Čtvrtek, 19. Březen 2020 19:41)

Už jste někdy viděli lenochoda? Jo? A nebyl to náhodou lenochod Oliva? Hmm, asi ne, to se nestává. Zahlédnout Olivu je zcela nemožné! A víte proč? No, inu já Vám to povím.


Jak už to tak bývá, lenochodi nemají své jméno pro nic za nic. Lenochodi jsou zkrátka od přírody tvorové pomalí a ne moc aktivní. Často kvůli tomu ani nevycházejí ze svého domu. Nemá to cenu, nikdy žádnou schůzku ani úkol nestihnou. Když chce jít lenochod na koncert Pokáče? Ten trvá jen dvě hodiny, to lenochod nevyleze ani ze dveří. A co třeba italský týden v Lidlu? Pff, když už se podaří lenochodovi dorazit do Lidlu s vidinou toho, že si koupí 5 kg špaget, může si koupit maximálně tak 5 kg WC gelu, protože mezitím začal týden čistících prostředků.

A tak se jednou stalo, že se takový obyčejný lenochod Oliva dozvěděl o skautu. Nápad skautování ho tak nadchl, že se rozhodl přihlásit do místního oddílu. Ale nastal problém, se kterým si nikdo nevěděl rady - jak se může stát Oliva aktivním skautem, když nikdy nedojde na schůzku? Vedoucí se radili, přemýšleli, vymýšleli hodiny, dny, noci. Až nakonec jednoho z nich napadlo: Co takhle udělat speciální lenochodí výzvu, kterou bude moci Oliva plnit doma a zároveň se z něj stane pravý skaut se všemi skautskými znalostmi a skautskou zábavou? Jak vedoucí řekli, tak se stalo. Oliva začal plnit speciální lenochodí výzvu a díky ní se z něj stal jeden z nejčestnějších, nejšťastnějších a nejlínějších skautů.

 

Tak co? Jak se Vám příběh lenochoda Olivy líbil? Zajímá Vás, jaké úkoly výzva obsahovala? Chtěli by jste si ji vyzkoušet? Tak pojďme na to!

 

Pravidla:

 • Výzvu můžeš plnit od vyhlášení až do konce karantény
 • Rozdělení na 1. a 2. stupeň najdeš v tabulce, odkaz jsme poslali rodičům mailem (pokud někomu odkaz nepřišel, dejte nám vědět na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )
 • Splnění výzvy zaznač v tabulce u svého jména zakliknutím čtverečku
 • Některé úkoly souvisí se skautskou stezkou, pokud ji doma nemáte, můžete ji najít na stezka.skaut.cz
 • Celá akce je dobrovolná a pokud se vám některý úkol nebude zdát, není třeba jej plnit. Bezpečí a zdraví je na prvním místě.

 

Výzva č. 1 - 19. 3. 2020

 

1. stupeň

Udělej 20 dřepů bez přestávky


2. stupeň

Udělej 50 dřepů bez přestávky

 

Splnění zaznamenejte do tabulky, která byla zaslána emailem všem rodičům. Splnění je dobrovolné lze splnit kdykoli.

   

Pozastavení činnosti Junáka

Williák (Úterý, 10. Březen 2020 22:40)

Vážení rodiče, 

vedení Junáka – českého skauta dnes rozhodlo, že od středy 11. března do odvolání bude dočasně pozastavena veškerá běžná skautská činnost. V našem případě se jedná o všechny schůzky a výpravy, které jsou tímto zrušeny.

Jde o těžký krok, který navazuje na rozhodnutí přijímané státními institucemi v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací. Jako skauti a skautky cítíme naši společenskou odpovědnost a chceme jednat s ohledem na ochranu starších a oslabených spoluobčanů. Jsme přesvědčeni, že jde o dobrý preventivní krok ve správný čas. 

Doufáme, že skautskou činnost budeme moci co nejdříve obnovit – budeme vás o tom samozřejmě okamžitě informovat.

 

Pokud by mělo omezení trvat delší dobu pokusíme se ze situace vytěžit co nejvíce a pracovat na programu pro děti na dálku či na přípravě dalších akcí. Pro začátek můžu připomenout stezky, které většina dětí dostala. Jsou v nich úkoly, které lze plnit i z pohodlí domova a prosím o připomenutí této skutečnosti dětem.

 

Pořádání Intercampu prozatím ohroženo není.

za Junák – český skaut, 3. středisko, Zlín
Michal Čuban - Williák

zástupce vůdce střediska

tel.: 728 401 404

   

Výprava pro Makaky 14. - 15. 3. - ZRUŠENO

Kuba (Neděle, 8. Březen 2020 18:31)

O víkendu 14. - 15. 3. proběhne dvoudenní výprava pro Makaky.

Sraz: v sobotu 14. 3. 7:45 na autobusovém nádraží u bufetu

Návrat: v neděli 15.3. 13:15 tamtéž

S sebou:

 • 200 Kč
 • Spacák (karimatka není nutná), oblečení do lesa i do chaty, pevná obuv, papuče
 • Ešus, lžíce, hygiena, baterka
 • Polévka v sáčku, 2 ks ovoce
 • Věci jako na schůzku - sešit, tužka, šátek, uzlovačka
 • Skautský šátek
V případě, že by vám chybělo nějaké skautské vybavení (spacák, ešus,...) můžeme cokoli zapůjčit.

Kontakt:

Jakub Čaloud - Čmoud

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

+420 606 068 623

   

Výprava na Kukačku - Kačky a Želvičky - ZRUŠENO

Renča (Neděle, 8. Březen 2020 17:43)
Tento víkend 13. - 15. 3. proběhne výprava pro Kačky a Želvičky. Pojedeme na chatu Kukačku v Osvětimanech. V sobotu máme naplánovaný výlet na zříceninu Cimburk (cca 10 km, turistická trasa).
Sraz: pá 13. 3. v 16:00 před OC Čepkov, odjezd je naplánován až na 17:20 (kdyby tedy někdo nemohl na sraz, ale odjezd by stíhal, dejte vědět a domluvíme se)
Návrat: ne v 14:05 na vlakové nádraží Zlín - střed
Cena: 450,- (zahrnuta i cena za dopravu + rezerva)
S sebou:
- oblečení do chaty i na ven, vhodné boty na výlet, pláštěnka, papuče
- spacák, ešus + lžíce, hrnek, hygiena, baterka
- KPZ, psací potřeby + notýsek
- menší batoh na výlet + láhev na pití
- páteční večeři, jednu snídani a špekáčky + pečivo na výletní oběd

Prosím, zkontrolujte, zda má Vaše dcera zabalené vše zde uvedené - poslední dobou se nám stává, že děti jezdí na akce bez potřebných věcí.
Kontakt: Renáta Pivodová, 736 489 847, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
   

Schůzky LIŠTIČEK 13. 3. nebudou

Renča (Pátek, 6. Březen 2020 16:46)

Příští pátek 13. 3. se schůzky LIŠTIČEK nekonají z důvodu výpravy družin Kačky a Želvičky. Společně se uvidíme až v pátek 20. 3. Schůzky Makaků proběhnou normálně.

Děkujeme za pochopení.

   
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Táborák 2020

Tábor v KPZ