Výprava Opic

Lucius (Úterý, 17. Říjen 2017 19:07)

V sobotu 21.10. se uskuteční, již dlouho očekávaná výprava pro všechny kluky. Oproti plánu bude jen jednodenní, ale nemusíte se bát, o program nepřijdete. Můžete se všichni těšit na celý den strávený v našich zlínských lesích.

Sraz: 7:50 na autobusovém nádraží

Konec: tamtéž v 19:45

 

S sebou: šátek, uzlovačku, sirky, KPZ, ešus a lžička, kompas (kdo má) a další užitečné věci, vhodné oblečení, svačinku na cestu (oběd uvaříme společný), 60 Kč

   

Rekonstrukce křižovatky ulic K Pasekám-Pasecká-Stráže

Renča (Čtvrtek, 12. Říjen 2017 17:26)

Vážení rodiče,

od pondělí 9.10. 2017 začala práce na rekonstrukci křižovatky ulic K Pasekám-Pasecká-Stráže, která je hlavní přístupovou silnicí na cestě ke Klubovně na Mokré. V rámci těchto oprav bude docházet také k některým dopravním omezením. Nejvýraznějším z nich bude uzavření mostu přes Pasecký potok (z důvodu zbudování nového mostu). V lokalitě tedy budou vedeny objízdné trasy.
Omezení se dotkne také hromadné dopravy (od středy 11.10.2017). Bližší informace najdete na stránkách dopravního podniku (http://www.dszo.cz/?section=spolecnost&file=tiskovky&id=760). Dá se očekávat, že objízdné trasy budou vedeny ve stejné trase, jako náhradní trasa MHD.
Pro chodce bude zřízena náhradní dočasná lávka, provoz se jich tedy nijak zásadně nedotkne (bude však zapotřebí jistě dbát zvýšené opatrnosti a dávat si pozor, budete-li se pohybovat v prostorách stavby).
Prosím tedy počítejte s touto komplikací a připravte děti na případnou změnu trasy, pojedou-li MHD, či je upozorněte na zvýšenou opatrnost při přecházení v místě prací.
Děkujeme.
   

Výprava želviček "Mezi vodou a ohněm" 6. - 8. 10.

Daniela (Úterý, 3. Říjen 2017 18:30)

Vážení rodiče,

ve dnech 6.- 8.10.2017 se na chatě Zikmudov uskuteční výprava pro Želvičky s názvem Mezi Vodou a Ohněm.

Jak už samotný název napovídá, bude se jednat o výpravu, kde se ponejvíc naučíme pracovat s těmito živly, aby nám přinášely užitek, ale tak, abychom současně ctili a šetřili přírodu a její zdroje. Děvčata se mimo jiné naučí bezpečně rozdělávat ohínek za pomocí čajové svíčky, zkusí si sběr vody látkou, filtraci a mnoho dalšího.

Sraz: pátek v 16:00 na klubovně Konec výpravy: 11:00 na Cigánově (zast.)

Cena výpravy: 150 Kč

S sebou :

Jídlo na páteční večer, buchtu (koláč či jiné sladké pečivo), dva tři kousky zeleniny, špekáčky

3 jízdenky (za 9 Kč na 50 minut, podepsané) / kartička

Spacák, karimatka, osobní hygiena, teplé oblečení (zejména takové, jež může přijít k úhoně), dobré boty, pláštěnka, čelovka/baterka, KPZ, Světluškovská stezka, deník, staré tričko nebo utěrka... další věci dle vlastního uvážení. Pokud si s sebou dítě poveze léky, ohlašte mi to prosím s předstihem. Není třeba vozit ešus a příbory, máme kuchyňské zázemí zajištěno.

Potřebujete-li něco zapůjčit, např. krosnu či karimatku, není problém, napište mi. :)

Napište mi také prosím, zda-li se Vaše želvička zúčastní, ať uzpůsobím program, počet vůdců, odměny apod. na míru, děkuji.

Přeji pěkný čas

Daniela Dubčáková

   

Víkendová výprava Kaček

Williák (Úterý, 26. Září 2017 08:10)

Od 29. do 1.10. proběhne víkendová výprava Kaček na Březnici.

Sraz: v pátek v 17:30 u zastávky Náměstí Práce směr Otrokovice
Konec: v neděli 11:30 na stejném místě
S sebou: jídlo a pití na páteční večer, buchty na nedělní snídani, 50 Kč, vybavení na vícedenní výpravu (podrobněji zde), kroj

Kvůli státnímu svátku v pátek nejsou schůzky.

   

Akce na září

Williák (Pondělí, 18. Září 2017 19:02)

Vážení rodiče,

 

rád bych upozornil na opětovné zprovoznění kalendáře akcí na našich webových stránkách. Nyní jsou tam uvedeny nejdůležitější (většinou celostřediskové) akce až do Vánoc. Kalendář najdete na levé straně stránky pod fotogalerií.

Níže uvádím podrobnosti k nejbližším událostem.

 

Podzimní táborák s rodiči

- V pátek 22.9. od 17:30 místo schůzky Kaček. Konec akce kolem 19:00 nebo později podle zájmu. Akce je pro všechny děti, rodiče, kamarády a známé.

- S sebou potřebujete špekáček na opečení a něco k němu, deku na sezení, baterku na svícení, dobrou obuv (cesta k ohništi bývá blátivá) pokud máte možnost nezapomeňte i na hudební nástroj!

- Těšit se můžete na doprovodné aktivity (hry pro děti i rodiče, sleckline a další). Stejně tak zajistíme doplňkové občerstvení.

- V případě opravdu deštivého počasí se akce konat nebude a proběhne běžná schůzka.

- Pokud dorazíte autem nechte jej prosím pod kopcem například na parkovišti u restaurace U Barcuchů. Prostor u klubovny není vhodný na dlouhodobé parkování.

 

Bilbovky

- Jedná se o akci, kterou pořádá 18. oddíl Templáři z bývalého 4. střediska (nyní Impeesa) ve Zlíně. Pro děti budou nachystané rukodělné aktivity, soutěže a sportovní hry. Akce je určena pro všechny děti.

- Sraz v sobotu 23.9. ve 14:00 u sochy TGM před Kongresovým centrem. Návrat 19:30 opět ke Kongresovému centru.

- S sebou svačinu, pití, sportovní oblečení, kapesné a 2x lístek na trolejbus (nebo kartičku A). Pojedeme k nemocnici.

 

Výprava Kaček

- Od 29.9. do 1.10. se bude konat letošní první výprava družiny Kaček. Přesnější informace budou uveřejněny později v tomto týdnu. Můžu však říci, že vyrážet budeme v pátek večer, vracet se budeme v neděli odpoledne a spát budeme v chatě.

 

Kontaktní osoba pro táborák a výpravu jsem já, Michal Čuban - Williák ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

Kontaktní osobou pro Bilbovky je Renáta Pivodová ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

 

   
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Naše družiny

kluci od 7 do 11 let
kluci od 11 do 15 let
holky od 7 do 13 let
holky od 13 do 16 let

Tábor Dvou říší 2018

Ivančena 2018

Každoroční výprava k mohyle Ivančena pod Lysou horou k uctění památky skautů, kteří byli popraveni za účast v protinacistickém odboji.