Skautské schůzky opět na klubovně!

Kuba (Pátek, 7. Květen 2021 11:30)

Na základě rozvolnění protikoronavirových opatření můžeme od příštího pátku najet do starých kolejí a schůzky praktikovat opět na klubovně. Avšak čekají nás následující omezení:


a) TESTOVÁNÍ: Každý účastník schůzky se musí prokázat negativním testem na koronavirus, který nesmí být starší 72 hod., a to jedním z následujících způsobů:

  1. předložení potvrzení ze školy nebo z veřejného testovacího místa o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami - doporučujeme testování na veřejném testovacím místě: Nemocnice Tomáše Bati, Charita Zlín, Aeskulab
  2. Čestné prohlášení od zákonného zástupce o absolvovaném antigenním testu ve škole nebo školském zařízení s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami (možný vzor čestného prohlášení)
  3. Absolvuje na začátku setkání před kontaktem s ostatními účastníky antigenní test zakoupený v lékárně, s negativním výsledkem - Test si musí děti přinést samy, zajištění testů pro všechny účastníky není v našich možnostech, doporučujeme proto test z veřejného testovacího místa
  4. Předložení potvrzení o absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem, nejdéle před 7 dny
  5. Předložení potvrzení o dokončeném očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dnů
  6. Předložení potvrzení o prodělaném laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19, přičemž u osoby uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů.

b) DALŠÍ OPATŘENÍ: V aktuální situaci musíme dodržovat i další opatření:

- Schůzky se mohou konat pouze venku. V případě nepříznivého počasí (myslíme velký déšť; občasné přeháňky zvládneme v pláštěnkách a bundách :-) ) se schůzky nekonají.

- Děti si s sebou musí na schůzku vzít chirurgickou roušku.


c) ZMĚNA ČASU SCHŮZEK: Kvůli možnému testování dětí před začátkem schůzky musíme časy schůzek přechodně upravit:

Družiny Lištičky a Lemuři - pátek - testování: 15:45 - 16:00, schůzka: 16:00 - 17:30

Družiny Želvičky a Makakové - pátek- testování: 17:45 - 18:00, schůzka 18:00 - 19:30 (posun schůzek o 30 minut!)15 minut před začátkem schůzek je věnován testování. Prosíme ty děti, které se nehodlají před začátkem schůzky testovat, aby se nevystavovaly potenciálnímu riziku a přišly až na uvedený začátek schůzky.


V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat, rádi zodpovíme Vaše dotazy, nebo navštivte skautskou křižovatku, kde naleznete článek k obnovení kontaktní činnosti.

   

Schůzky 12. 3. 2021 nebudou

Williák (Středa, 10. Březen 2021 08:31)

Vážení rodiče,

z důvodu prázdnin nebudou tento týden v pátek 12. 3. online schůzky. S dětma se znovu uslyšíme v pátek 19. 3.

   

Rozvolňování a termín tábora - únor 2021

Williák (Neděle, 14. Únor 2021 17:47)

Termín letošního letního stanového tábora (pokud bude moci být) bude 18. - 31. 7. 2021 s tím, že začátek a konec ještě není pevně daný. Před námi i po nás bude další turnus a ještě jsme se nedomluvili, jestli se bude začínat / končit v sobotu nebo neděli. Záleží také na případných hygienických opatřeních. V loňském roce bylo například vyžadováno, aby mezi turnusy bylo alespoň 12 hodin.

 

Dalším aktuálním tématem je konec nouzového stavu a následné rozvolňování, o kterém se teď hodně mluví. Nevíme, co bude, pokud nouzový stav skončí, stejně jako to neví nikdo. Nicméně už teď je jasné, že budeme pokračovat v online režimu - alespoň prozatím. I když se naši politici nezvládnou dohodnout, neznamená to, že bychom se měli začít chovat nezodpovědně. Pandemie tu s námi stále je a riziko nakažení a přenosu nemoci stále existuje. Rozhodli jsme se v tomto reflektovat postoj ústředí Junáka.

 

Jen okrajově doplním, že emailovou adresu i jí další podobné, na kterou jsem tuto zprávu posílal, budeme využívat i v budoucnu. Letos jsme úspěšně přijali první e-přihlášky a i díky tomuto systému je pro nás celá administrace jednodušší. Email je vytvořený skrze Skautský informační systém (tzv. SkautIS) a rodiče, kteří vyplnili e-přihlášku, by do něj měli mít přístup. Pokud si tam změní kontaktní email, měl by se změnit i v této konferenci a automaticky by měli dostávat zprávy bez toho, abychom se o změně vůbec museli dozvědět.

 

Přejeme spoustu sil do dalších dní a měsíců.

   

V pátek 29. 1. 2021 nejsou schůzky

Williák (Čtvrtek, 28. Leden 2021 18:34)

Vážení rodiče,

v pátek 29. 1. 2021 nebudou z důvodu pololetních prázdnin online schůzky.

Pokud se nic nezmění, budou pokračovat opět 5. února.

   

Aktuality v roce 2021

Williák (Středa, 6. Leden 2021 21:23)

Vážení rodiče,

nejprve bych Vám chtěl jménem všech vedoucích popřát krásný nový rok 2021. Minulý rok nebyl díky pandemii úplně jednoduchý a i ten současný bude náročný. Věříme, že jej s pozitivním pohledem všichni zvládneme a tuto obtížnou dobu překonáme. Následuje souhrn aktualit pro následující události.

 

-----PLATBA ČLENSKÝCH PŘÍSPĚVKŮ 2021-----

Každý rok probíhá platba členských příspěvků na následující kalendářní rok.

- Standartní členský poplatek je letos stanoven na 600 Kč. Věříme, že se díky tomu vyhneme případnému dalšímu navyšování v následujících letech.

- Sleva za sourozence je stanovena na 50 Kč ze základní ceny tedy 550 Kč.

V ceně je zahrnuto pojištění na skautských akcích, skautský časopis a zajišťování programu.

Členské příspěvky slouží k pokrytí provozních nákladů a na jejím základě získává Junák dotace od MŠMT. Všichni vedoucí pracují dobrovolně a bez nároku na finanční kompenzaci. Zároveň jsme podporováni městem Zlín.

 

Členské příspěvky je možno platit online na účet:

238 735 656 / 0300

jako VS použijte prvních šest čísel RČ dítěte

 

Platbu je nutno provést nejpozději do neděle 24.1.2021

 

-----SCHŮZKY A AKCE-----

Vzhledem k opatřením pokračujeme v online schůzkách počínaje pátkem 8. 1. 2021. Schůzky budou probíhat stejně jako v minulém půlroce skrze Discord až do odvolání.

 

-----LETNÍ STANOVÝ TÁBOR-----

Prosím o trpělivost. Tábor intenzivně řešíme a usilujeme o termín v červenci (pravděpodobně až druhá polovina července).

 

Za celý kolektiv vedoucích

Michal Čuban - Williák

tel.: 728 401 404

   
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Táborák 2020

Tábor v KPZ