Chceš začít chodit do skautu?

u_ohne

  • Chceš najít nové kamarády a zažívat s nimi spoustu dobrodružství?
  • Jezdit na výlety, vícedenní výpravy, letní tábory?
  • Poznávat přírodu a učit se novým věcem?

  • Pak právě pro Tebe je skauting to pravé!

 

Pokud se chceš podívat, jak to u nás chodí, vyber si družinu, která Tě nejvíc láká a přijď se podívat na její schůzku do klubovny ve Zlíně na Mokré.

Momentálně se můžeš připojit ke gorilám, želvičkám, ještěrkám a nebo bobříkům. Makaků je plná tlupa a v současné době k sobě bohužel nemůžou přijmout další členy.

 

Co je to ta družina?

Družiny říkáme skupinám dětí stejného věku, které se každý týden společně schází v klubovně. Družiny mají svá jména podle květin nebo zvířat.

Podívej se, co dělají makakovéželvičky a kačky.

 

Kolik času stojí skautování?

Schůzky probíhají po celý školní rok a to vždy jednou týdně. Každá taková schůzka trvá obvykle 1,5 hodiny. Zhruba jednou měsíčně pořádáme jedno nebo vícedenní víkendovou výpravu do přírody. Během letních prázdnin pak jedeme na 2 týdny na tábor.


brouk_v_ruce

Co s sebou potřebuju?

Na první schůzku nepotřebuješ nic víc, než oblečení na ven a dobrou náladu. Tam se dozvíš podrobnosti o tom, co si nosí ostatní.

Skauting je obecně na výbavu poměrně nenáročný. Na schůzku stačí v podstatě tužka, zápisník a šátek. Na víkendovou výpravu potom pro začátek batoh a spacák. Pokud nic z toho nemáš, nezoufej. Máme spoustu vybavení dvakrát a rádi Ti ho půjčíme.


zavod_po_ctyrech

Kolik peněz stojí skautování?

Ani finančně není skautování náročné. Jsme nezisková organizace, všichni vůdci jsou dobrovolníci a vedou družiny pro radost. Tím pádem jediné peníze, které potřebujeme, jsou na údržbu klubovny a víkendové akce.

Jednou ročně se platí příspěvek na provoz, jehož výše se obvykle pohybuje okolo 500,- Kč. Jednotlivé výpravy se pak platí zvlášť. Cena závisí na tom, jak daleko a na jak dlouho jedeme. Ve většině případů se vejdeme do 150,- Kč.

Táborák 2020

Tábor v KPZ