Příběh lenochoda Olivy aneb první výzva

Už jste někdy viděli lenochoda? Jo? A nebyl to náhodou lenochod Oliva? Hmm, asi ne, to se nestává. Zahlédnout Olivu je zcela nemožné! A víte proč? No, inu já Vám to povím.


Jak už to tak bývá, lenochodi nemají své jméno pro nic za nic. Lenochodi jsou zkrátka od přírody tvorové pomalí a ne moc aktivní. Často kvůli tomu ani nevycházejí ze svého domu. Nemá to cenu, nikdy žádnou schůzku ani úkol nestihnou. Když chce jít lenochod na koncert Pokáče? Ten trvá jen dvě hodiny, to lenochod nevyleze ani ze dveří. A co třeba italský týden v Lidlu? Pff, když už se podaří lenochodovi dorazit do Lidlu s vidinou toho, že si koupí 5 kg špaget, může si koupit maximálně tak 5 kg WC gelu, protože mezitím začal týden čistících prostředků.

A tak se jednou stalo, že se takový obyčejný lenochod Oliva dozvěděl o skautu. Nápad skautování ho tak nadchl, že se rozhodl přihlásit do místního oddílu. Ale nastal problém, se kterým si nikdo nevěděl rady - jak se může stát Oliva aktivním skautem, když nikdy nedojde na schůzku? Vedoucí se radili, přemýšleli, vymýšleli hodiny, dny, noci. Až nakonec jednoho z nich napadlo: Co takhle udělat speciální lenochodí výzvu, kterou bude moci Oliva plnit doma a zároveň se z něj stane pravý skaut se všemi skautskými znalostmi a skautskou zábavou? Jak vedoucí řekli, tak se stalo. Oliva začal plnit speciální lenochodí výzvu a díky ní se z něj stal jeden z nejčestnějších, nejšťastnějších a nejlínějších skautů.

 

Tak co? Jak se Vám příběh lenochoda Olivy líbil? Zajímá Vás, jaké úkoly výzva obsahovala? Chtěli by jste si ji vyzkoušet? Tak pojďme na to!

 

Pravidla:

  • Výzvu můžeš plnit od vyhlášení až do konce karantény
  • Rozdělení na 1. a 2. stupeň najdeš v tabulce, odkaz jsme poslali rodičům mailem (pokud někomu odkaz nepřišel, dejte nám vědět na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )
  • Splnění výzvy zaznač v tabulce u svého jména zakliknutím čtverečku
  • Některé úkoly souvisí se skautskou stezkou, pokud ji doma nemáte, můžete ji najít na stezka.skaut.cz
  • Celá akce je dobrovolná a pokud se vám některý úkol nebude zdát, není třeba jej plnit. Bezpečí a zdraví je na prvním místě.

 

Výzva č. 1 - 19. 3. 2020

 

1. stupeň

Udělej 20 dřepů bez přestávky


2. stupeň

Udělej 50 dřepů bez přestávky

 

Splnění zaznamenejte do tabulky, která byla zaslána emailem všem rodičům. Splnění je dobrovolné lze splnit kdykoli.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Zimní radovánky 8.2.2020

Vánoční Tvorba 8.12.2019