Pozastavení činnosti Junáka

 

Aktualizace k 14.5.2020

 

Od 11.5.2020 přechází Junák na omezenou činnost. To znamená, že se mohou konat pouze jednodenní akce, venku, s rouškami a rozestupy 2 metrů. Za takových podmínek není jednoduché pořádat každý týden schůzky, proto jsme se rozhodli pro variantu kratších  víkendových akcí.

 

 

Původní text

 

Vážení rodiče, 

vedení Junáka – českého skauta dnes rozhodlo, že od středy 11. března do odvolání bude dočasně pozastavena veškerá běžná skautská činnost. V našem případě se jedná o všechny schůzky a výpravy, které jsou tímto zrušeny.

Jde o těžký krok, který navazuje na rozhodnutí přijímané státními institucemi v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací. Jako skauti a skautky cítíme naši společenskou odpovědnost a chceme jednat s ohledem na ochranu starších a oslabených spoluobčanů. Jsme přesvědčeni, že jde o dobrý preventivní krok ve správný čas. 

Doufáme, že skautskou činnost budeme moci co nejdříve obnovit – budeme vás o tom samozřejmě okamžitě informovat.

 

Pokud by mělo omezení trvat delší dobu pokusíme se ze situace vytěžit co nejvíce a pracovat na programu pro děti na dálku či na přípravě dalších akcí. Pro začátek můžu připomenout stezky, které většina dětí dostala. Jsou v nich úkoly, které lze plnit i z pohodlí domova a prosím o připomenutí této skutečnosti dětem.

 


za Junák – český skaut, 3. středisko Zlín
Michal Čuban - Williák

zástupce vůdce střediska

tel.: 728 401 404